جستجو در محصولات


آخرین پروژه ها


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک
تبلیغ آنلاین سنگ
معرفی سنگ مرمریت

مقدمه

 

چگونگی شکل گیری سنگ مرمریت

 

مرمریت (Marble ) سنگ آهکی دگرگون شده شکل گرفته از رسوبات است که با تبلور مجدد سنگ آهک به وجود می آید، بدین گونه که به مرور زمان و تحت فشار و حرارت، بافت و ساخت سنگ آهک دگرگون شده، مجددا تبلور یافته و یک کلسیت بزرگ، زبر و رگه دار را به وجود می آورد از این رو مرمریت را نوعی سنگ آهکی رسوبی نیز گویند.

 

سنگ مرمریت به دلیل وجود ناخالصی ها ، در رنگ های مختلفی یافت می شود. معادن عمده این سنگ در کشور هندوستان و اقلیت معادن آن در کشور چین می باشد از بازار خوبی در ایران برخوردار است.

 

سنگ مرمریت به سنگ های تراورتن بسیار شبیه بوده و راه تشخیص آنها برای افراد غیر متخصص از پشت سنگ (پشت قسما ساب خورده) می باشد.

 

 

مزایای مرمریت

 

مرمریت ها دارای تنوع رنگ بالایی نسبت به سایر سنگ ها می باشند و بیشترین کاربرد را دردکوراتیو و دکوراسیون داخلی ساختمان های لوکس دارند.همچنین در برابر شرایط قلیایی مقاوم بوده وبه طور کلی از مقاومت فشاری و سایشی بالایی برخوردارند که باعث خاصیت ساب پذیری عالی و درخشندگی سنگ میگردد.

به دلیل وجود معادن زیاد سنگ مرمریت در ایران ، این سنگ از قیمت مناسبی برخوردار بوده و همچنین بسیار شبیه سنگ های تراورتن است که در برخی موراد می تواند جایگزین مناسبی برای این سنگ محسوب گردد ؛ از این رو استفاده از مرمریت در ایران رواج بسیاری داشته و از زمره سنگ های پر فروش محسوب می گردد.

 

 

معایب سنگ مرمریت

 

در اغلب موارد و سورت ها دچار هوازدگی می شوند.

با نفوذ آب دچار خوردگی و فرسایش در سطح می شود.

در برابر شرایط اسیدی نامقاوم است.

دراکثر سورت های سنگ مرمریت در صورتی که در برابر نور خورشید قرار گیرد دچار رنگ پریدگی می شود از این رو اکثریت کاربرد مرمریت در فضاهای داخلی ساختمان می باشد.

در برخی از سورت های این سنگ نیز میزان نفوذ آب در سنگ زیاد بوده و نمی توان از آن در محیط های مرطوبی چون سرویس های بهداشتی ، حمام و آشپزخانه استفاده کرد.

 

 

تفاوت سنگ مرمریت ومرمر

 

سنگ مرمر نوعي سنگ آهک حاصل از دگرگوني است در حالي که مرمريت نوعي سنگ آهک رسوبي می‌باشد.

 

 

شما میتوانید انواع سنگ مرمریت را به صورت آنلاین و یا حضوری از فروشگاه آنلاین سنگ اُ استون خریداری نمایید.

 

اشتراک گذاری این مقاله

39 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.