جستجو در محصولات


آخرین پروژه ها


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک
تبلیغ آنلاین سنگ
معرفی سنگ چینی (کریستال)

مقدمه

 

سنگ چینی یا کریستال ( Crystal ) در واقع نوعی از سنگ مرمریت است که بلور های تشکیل دهنده آن قابل رویت بوده و عمده تشکیل دهنده آن کلسیت است .

همچنین سنگ های چینی دارای کانی هایی مانند کوارتز، گرافیت، هماتیت، سیمونیت، پریت و… نیز هستند.

در بعضی از سنگهای چینی کوارتز وجود دارد که با افزایش آن میزان سختی سنگ نیز افزایش میابد.

اگر سنگ چینی کاملا خالص باشد  رنگ آن سفید بوده ودارای درخشندگی می باشد.رنگ خاکستری روشن تا سیاه در سنگ های  چینی نشان دهنده وجود مواد کربن دار در آن ها می باشد.

رنگ های سبز معمولا  توسط کلریت یا سیلیکات های دیگر تولید می شوند.

رنگ صورتی و قرمز این سنگ به علت وجود ذرات بسیار ریز پراکنده هماتیت و یا کربنات منگنز و رنگ زرد و کرم بر اثر وجود لیمونیت است.

 

 

ویژگی های سنگ چینی

 

جذب آب پایین، مقاومت سایشی بالا، تخلخل کم و مقاومت بالا در برابر سرما و گرما از ویژگی های سنگ چینی می باشد که به طور کل آن را به یک سنگ جامع و کامل برای انواع مصارف ساختمانی تبدیل کرده است.

 

 

تفاوت سنگ چینی و سنگ مرمریت

 

سنگ کریستال یا سنگ چینی همان سنگ مرمریت است ، که در اثر فشار حرارتی ناشی از تزریق ماگمای داغ با فشار زیاد طولانی مدت دچار تبلور شده و دانه بندی آن بصورت بلور و با چشم قابل مشاهده می‌باشد.سنگ مرمریت میتوان به مقاومت بالا در برابر حرارت و سختی بالای آن نام برد اما مقاومت سنگ چینی در مقابل هوازدگی سطحی و عمقی به طور متوسط خوب و قابل اعتماد می باشد.

رنگ سنگ کریستال عموما خاکستری تیره تا روشن با رگه‌های طوسی و سیاه و زرد است  در صورتی که سنگ مرمریت در انواع رنگ‌ها در کشور ایران تولید و فرآوری می‌ گردد.

سنگ مرمریت در بدنه راه پله ها، بدنه پارکینگ ها، کف واحد ساختمان‌ها کاربرد داشته و از سنگ چینی در نمای ساختمان ها ، راه پله ها، سنگفرش ها، پیاده رو سازی ها،جدول های سنگی ،  مصنوعات سنگی و… استفاده می شود.

 

شما میتوانید انواع سنگ چینی (کریستال) را به صورت آنلاین و یا حضوری از فروشگاه آنلاین سنگ اُ استون خریداری نمایید.

 

اشتراک گذاری این مقاله

24 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.