جستجو در محصولات


آخرین پروژه ها


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک
تبلیغ آنلاین سنگ
معرفی نرده سنگی (صُراحی)

نرده صراحی یکی از شیک ترین نرده هایی می باشد که در ساخت و ساز ساختمان ها و آپارتمان های خود می توانید از آن استفاده کنید. نرده صراحی به شکل ها و فرم های متفاوتی برشکاری و طراحی می شوند، و به این خاطر که جنس ماده اصلی آنها از سنگ میباشد مقاومت زیادی دارد. به همین دلیل استفاده از آنها امروزه زیاد شده است. در ادامه میخواهیم درباره نرده های سنگی و صراحی و ویژگی های آنها صحبت کنیم.

 

آشنایی با نرده صراحی

 

نرده صراحی در واقع نرده های سنگی و آهکی می باشد که با برش کاری بر روی سنگ های تراورتن طراحی و ساخته خواهد شد. نرده صراحی در انواع و شکل های متفاوت تولید می شوند و در طراحی آن ها سلیقه های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد. نرده صراحی از شیک ترین شکل هایی است که می تواند در نمای بیرونی و درونی ساختمان ها (نمای رومی) از آن استفاده کرد. نرده صراحی با توجه به نحوه نصب، شکل طراحی شده و جنس آن از تنوع زیادی برخوردار میباشد.

 

 

خرید نرده های صراحی

 

برای خرید نرده صراحی باید نکات زیادی را مورد توجه قرار داد. اول اینکه باید مشخص که قصد دارید در چه مکانی از ساختمان از نرده های سنگی صراحی استفاده کنید. در نماهای درونی ساختمان و برای محوطه سازی، و یا در نماهای بیرونی، مثل سقف بناها و بالکن های آن ها.

همچنین به مواردی مثل قیمت صراحی، فضای مورد نیاز و فواصل نصب صراحی نیز میبایست توجه کرد.

نکته ای که در خرید نرده صراحی وجود دارد این است که صراحی یکی از فراورده های سنگی است و جزء نماهای مقاوم به حساب می آید به همین خاطر در هنگام خرید بهتر است زیاد به قیمت آن توجه نکنید و نگران هزینه آن نباشید. البته صراحی یکی از ارزان‌ترین نماهای سنگی نیز به حساب می آید.

 

 

استفاده از نرده های صراحی در نما های بیرونی

 

در نماهای بیرونی به دلیل اینکه استحکام بیشتری مورد نیاز میباشد معمولاً پیشنهاد می شود از صراحی های دایره ای استفاده شود. استفاده از صراحی های دایره ای شکل، با قطر بیشتر علاوه بر تأمین امنیت که مهم ترین عامل در انتخاب طراحی نرده صراحی است، نمای بهتری نیز به بالکن و یا پشت بام شما خواهد داد.

دلیل استفاده از نرده های استوانه ای این است که نماهای سنگی در مقایسه با نماهای چوبی، پلاستیکی و یا فلزی، در موقع نصب تردتر بوده و ممکن است دچار ترک خوردگی و یا شکست شود. به خصوص اگر از صراحی های مربع شکل استفاده شده باشد این ترد بودن خودش را بیشتر نشان خواهد داد و ممکن است نمای شما دچار لب پر شدن و یا شکست شود اما در طراحی های کاملاً استوانه ای این اتفاق خیلی کمتر پیش خواهد آمد.

 

 

استفاده از نرده های صراحی در نماهای درونی خانه

 

در نماهای درونی خانه، می توان از نرده سنگی (صراحی) در راه پله ها و یا فضاسازی استفاده کرد. در اینجا دیگر نیازی نیست حتماً از نرده هایی با گلویی دایره ای شکل استفاده کنیم و میتوان از طراحی های ویژه تر و با شکل های متنوع تری نیز استفاده کرد.

مهم ترین نکته ای که در استفاده از نرده های صراحی در فضاهای درونی خانه باید به آن توجه کرد استحکام آن و شکل طراحی میباشد. برای مثال در راه پله ها بهتر است بر روی هر پله کان از یک صراحی استفاده شود.

 

 

نکات مهم در زمان خرید صراحی

 

برای خرید نرده صراحی نکاتی وجود دارد که میبایست قبل از خرید به آن ها فکر کرده باشید و همچنین با استادکار خود مشورت های لازم را انجام داده باشید.

از جمله اینکه یکی از نقطه ضعف های نرده صراحی شکننده بودن آنها میباشد. به همین دلیل در زمان خرید باید به کیفیت کالای خریداری شده دقت زیادی شود. باید توجه داشت که صراحی خریداری شده ترک نداشته باشد، ظاهری سالم داشته باشد، تقارن آن حفظ شده باشد و قسمت های انحنا خورده و گلوگاه ها یک پارچه باشند.

همچنین در هنگام خرید نرده صراحی باید توجه داشته باشید که کارگاه های تولید این نما معمولاً از سنگ های تراورتن و آهکی استفاده می کنند، دلیل این کار استحکام بیشتر و برش خوری ساده تر آن است، در زمان خرید باید به میزان آهک سنگ توجه کنید و با حساسیت بیشتری عمل کنید.

سنگ های مرمر در بین نماهای صراحی بهترین است. نکته دیگر اینکه نمای سنگی جزء نماهای همیشگی است و قابلیت تعویض ندارد، پس در هنگام خرید زیاد نگران هزینه ها نباشید.

 

 

شیوه نصب نرده های صراحی

 

برای نصب نرده صراحی معمولاً به دو شکل عمل خواهد شد: روش توکار و روش روکار. در ادامه بیشتر درباره ویژگی های این دو روش و مزیت ها و معایب آنها توضیح خواهیم داد.

نصب روکار نرده های صراحی

 

در روش نصب روکار نرده صراحی نیاز به ابزارهایی مانند چسب سنگ، میلگرد برش خورده در اندازه های ده سانتی متری و … می باشد. در نصب روکار نرده ها را با استفاده از چسب سنگ در محل مورد نظر نصب می کنند. مزیت مهم در این روش این میباشد که تمام نمای سنگ حفظ شده و کاملاً نمایش داده خواهد شد. ولی یک عیب بزرگ هم دارد که مربوط به استحکام بنا میباشد، در روش روکار به خاطر استفاده از چسب سنگ، در صورت عدم دقت ممکن است نرده های نصب شده لق باشد. نکته دیگر این که در این روش سرعت نصب بالاتر است، بهره بردن از کف خواب شیک می تواند به زیبایی بیشتر و همچنین استحکام نصب روکار اضافه کند.

نصب توکار نرده های صراحی

 

در روش نصب توکار نرده صراحی نکته ای که وجود دارد استحکام بیشتر نرده ها می باشد، ولی نباید فراموش کرد که در این روش سرعت کار کمی پایین تر می آید و همچنین قسمتی از سنگ درون کف فروشده و از نما حذف خواهد شد.

نکات نهایی در نصب صراحی

 

باید توجه داشت اینکه از چه روشی برای نصب نرده صراحی ها استفاده کنید با توجه به شکل بنا و استحکام مورد نیاز تعیین می شود، اما در هر دو روش شیوه کار تقریباً به یک شکل میباشد.

در ابتدا لازم است فضای نصب کاملاً تمیز شود، سپس باید تعداد نرده های مورد نیاز را مشخص کرد. مشخص کردن تعداد نرده ها با توجه به طول فضای نصب، میزان فاصله بین نرده ها و عوامل دیگری مثل ایمنی و استحکام بنا مشخص خواهد شد، همچنین میزان هزینه نیز می تواند در اینجا تعیین کننده باشد. استفاده از قانون نسبت طلایی می تواند بهترین انتخاب باشد.

در نصب نرده صراحی میتوان از نوارهای مخفی و نورهای LED نیز برای زیباسازی بنا استفاده کرد.

شما میتوانید انواع سنگ صراحی (نرده سنگی) را به صورت آنلاین و یا حضوری از فروشگاه آنلاین سنگ اُ استون خریداری نمایید.

 

 

 

 

اشتراک گذاری این مقاله

77 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.